KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12926234

nr 1292 6234

Erik Jönsson

(1893-1950), Sverige

Oljemålning, Stadsmotiv. Signerad, daterad 1922. Olja på pannå, 33x24, oramad

Erik Jönsson, svensk bildkonstnär född 1893 i Malmö, död 1950.

måndag 25 november 2019
kl 19:22:44

  • Klassiska
  • 25 nov

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Erik Jönsson

Läs mer om Erik Jönsson